Миллий кўргазмалар мажмуасида дунёнинг ўнлаб мамлакатларидан ташриф буюрган турли соҳа вакиллари ўртасида ўзига хос профессионал мулоқот майдони бўлиб ўтади.
16-я Международная Специализированная Выставка Индустрии Красоты в Республике Узбекистан
Выставка контрактов для косметической и фармацевтической промышленности.
Expomed Eurasia, за которой уже почти 30 лет с интересом следят в Турции и близлежащих регионах, также предлагает своим экспонентам и посетителям дополнительные онлайн-решения , используя возможности цифрового мира . Ярмарка Expomed Eurasia Fair объединит представителей отрасли 17-19 марта 2022 года
Бугун Тиббиёт ходимларининг касбий малакасини ривожлантириш Марказининг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди. Мазкур йиғилишни Тошкент врачлар малакасини ошириш институти ректори Хабибулла Акилов очиб берди. Барча таклиф қилинганлар қаторида мен ҳам мазкур йиғилишда қатнашдим.
Ассалому алайкум, азиз дўстлар, қадрли юртдошлар!Авваламбор, барчангизни қувончли айём Ватанимиз Мустақиллигининг 30 йиллиги билан самимий муборакбод этаман.Ўтган қисқа даврда жонажон Ўзбекистонимиз машаққатли, шу билан бирга, шарафли истиқлол йўлини босиб ўтди.
Туркиянинг етакчи мебелъ ишлаб чиқарувчи компанияси “Gokler Group ” 1000 та ишчи ўрнига эга бўлган завод қуриш таклифи билан Ўзбекистонга ташриф буюрди. Ўзбекистон Фармацевтика агентлиги, Ўзбекистон тиббиёт асбоб-ускуналари ишлаб чиқариш ва етказиб берувчилар уюшмаси, Туркиянинг “Gokler Group ” компанияси билан ҳар икки томон учун ҳам манфаатли келишувлар имзоланди.
Республикамиз пойтахти Тошкент шаҳри нуфузли халқаро саммитга мезбон бўлиб турибди. Саммит доирасида бир қатор учрашувлар, халқаро ҳамкорлик, савдо - иқтисодий, инвестициявий хамда маданий-гуманитар ҳамкорликларни ривожлантириш бўйича юқори савиядаги форумлар бўлиб ўтмоқда.
КОСОНСОЙДАГИ ТАБИИЙ ОФАТДАН ҚАЙҒУДАМИЗНаманган вилоятининг Косонсой туманидаги мудхиш офатдан барчамизнинг қалбимизда оғриқ пайдо бўлди. Чуқур қайғудамиз. Яқинлари ва фарзандалридан айрилганларнинг дардига шерикмиз. Сел оқизиб кетиши натижасида ҳалок бўлганларнинг энг кичиги 6 ёш, каттаси эса 48 ёшлиги айтилди. Ҳалок бўлганларнинг яқинларига Аллохдан сабр сўраймиз.
Баркамол авлод камолотида илму маърифатнинг ўрни нечоғли аҳамият касб этса, жисмоний тарбия ва спортнинг ўрни ҳам шунчалик муҳимдир. Ана шу жиҳатни эътиборга олиб, мамлакатимизда спортнинг барча турларини ривожлантириш, аҳолининг кенг қатламини жисмоний тарбия ва спортга жалб қилиш, ёшларнинг спорт орқали ўз кучи ва имкониятларига бўлган ишончини мустаҳкамлаш, иқтидорли ёш спортчиларни аниқлашга катта эътибор қаратиляпти.